Masz pytania? Zadzwoń +48 727 441 440

HYDROIZOLACJA IZONIL® – jeden produkt, wiele zastosowań

 

HYDROIZOLACJA IZONIL® została poddana ekstremalnym testom w różnych częściach świata. Przeszła pomyślnie surowe testy zarówno w siarczystym mrozie jak i tropikalnych upałach. Poniżej chcielibyśmy przedstawić Wam kilka obiektów referencyjnych wraz z konkretnym studium przypadku. IZONIL® idealnie nadaje się do stosowania tam, gdzie inne hydroizolacje po prostu sobie nie poradziły- ektremalnie trudne mokre warunki to miejsce w którym ten tynk radzi sobie perfekcyjnie. Bez względu na to czy chodzi o zabezpieczenie nowego obiektu, czy renowację 100 letniej piwnicy IZONIL® jest najlepszym rozwiązaniem i zapewnia trwałe efekty. 

Mokre ściany w piwnicy domu z 1938 roku. Czy IZONIL® da radę?

W ciągu ubiegłych dziesięcioleci, pomimo okapu dachowego oraz częściowo zadaszonego tarasu ściany piwnicy nasiąkły wilgocią i na dużej powierzchni wystąpiły odpowiednie wysolenia oraz wytwory pleśni.

Projekt w Gubinie, Polska.

Warsztat samochodowy w Gubin / Polska, na południe od Eisenhüttenstadt, bezpośrednio przy granicy niemiecko-polskiej. W wyniku poziomu wód gruntowych woda wcisnęła się do otworu montażowego.

Szkody

Czasami wilgoć była tak duża, że przy silnych opadach na podłodze piwnicy widoczne były tworzące się kałuże. Składowanie w tej piwnicy przedmiotów lub towarów podatnych na zapachy i wilgoć nie było już możliwe, bez jednoczesnego ryzyka, iż składowane rzeczy doznają uszkodzeń. W tym przypadku wysoka wilgotność spowodowała wykrzywienie skrzydeł drzwiowych i ich częściowe pokrycie się pleśnią.

ROZPOCZĘCIE PRAC

Pierwszym działaniem było zastosowanie na wszystkich zagrzybionych ścianach środka przeciw pleśni i usunięcie tynku z całej powierzchni. Przejście do części mieszkalnej zostało zabezpieczone, żeby kurz i pleśń nie mogły rozprzestrzeniać się w budynku. Luźne lub zagrzybione fugi zostały miejscami wyskrobane do 30mm w głąb. 

Wstępne przygotowanie

Luźne lub zagrzybione fugi zostały miejscami wyskrobane do 30mm w głąb.Po ogólnych pracach rozbiórkowych ściany i podłogi zostały jak najdokładniej oczyszczone z kurzu i tym samym przygotowano podłoże do naniesienia Izonilu.

Nakładanie IZONIL®

Należy tutaj zalecić, aby rozrabiać Izonil wyłącznie na świeżym powietrzu oraz, jeżeli to możliwe, zakrywać kubeł. Nakładanie Izonilu na powierzchnię ścian nie różni się od nakładania tradycyjnych tynków. Nie należy filcować zbyt mokro, ponieważ wypłukiwane są zbyt duże ilości środka wiążącego. 

INNE OBIEKTY REFERENCYJNE IZONIL®

Jednym z nich jest piwnica Kamarno (Słowacja). Ta piwnica z powodu aktywności wód gruntowych i dużego zawilgocenia, nie była używana od ponad 100 lat. Została odrestaurowana w jednym cyklu pracy przy zastosowaniu produktu IZONIL®.

Piwnica Kamarno PRZED RENOWACJĄ

Piwnica Kamarno PO RENOWACJI

POZOSTAŁE OBIEKTY

KOSARISKA LAKE SK

LEMAN VIETNAM

TECHCOM VIETNAM

ZSIGMOND HUNGARY

MILLENIUM VIETNAM

HYATT INDIEN

KOMAROM HUNGARY

MARRIOT INDIEN

FISHERMAN MACAU

BUDAPEST HUNGARY

HYDERABAD INDIEN

NOVOTEL VIETNAM

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami