Masz pytania? Zadzwoń +48 89 625 31 93

Renowacja zabytkowego Kościoła w Łęgutach

Kościół został wybudowany z polecenia właścicieli wsi, znanego pruskiego rodu von Deg Groeben w latach 1737 – 1738. Przez ostatnie dziesięciolecia jego stan znacznie się pogorszył poprzez przedostającą się do murów wilgoć.

Ocena sytuacji

Kościół został wybudowany z polecenia właścicieli wsi, znanego pruskiego rodu von Deg Groeben w latach 1737 – 1738. Przez ostatnie dziesięciolecia jego stan znacznie się pogorszył przez przedostającą się do murów wilgoć.

Stan murów

Aby trafnie ocenić stan i dobrać odpowiednie metody działania górna część kamiennych fundamentów została odkopana. 

Działania renowacyjne

Aby powstrzymać przenikanie wody do środka zabytkowego obietu poprzez stare cementowe fugi fundamentów, zdecydowaliśmy się na kompleksowe działania. W pierwszej kolejności usunęliśmy fugi i przygotowaliśmy powierzchnię pod położenie hydroizolacji IZONIL.

HYDROIZOLACJA

W kolejnym etapie wypełnienie zostało wykonane przy pomocy hydroizolacji IZONIL. Nowe fugi szczelnie chronią powierzchnię pomiędzy kamiennymi fundamentami.

EFEKT KOŃCOWY

IZONIL szczelnie wypełnił wszystkie ubytki. Dzięki temu rozwiązaniu zbędna wilgoć wydsotaje się na zewnątrz zabytkowego budynku (suszenie fundamentów) przy jednoczesnym nie przepuszczaniu napływającej wody do środka.

Chcesz zamówić hydroizolację dla Twojego projektu? Skontaktuj się z nami!