Masz pytania? Zadzwoń +48 89 625 31 93

Poznaj IZONIL®, który łączy w sobie wszystkie cechy, które są niezbędne do skutecznej izolacji

Izolowanie przeciwwilgociowe budynków, zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Zwykle jest to wieloetapowy proces, który powinien być bardzo dokładnie zrealizowany. Precyzyjne wykonanie hydroizolacji przesądza o dalszych losach izolowanego budynku. Istnieje metoda izolacji przeciwwilgociowej, która jest znacznie mniej pracochłonna i niezwykle skuteczna, niż tradycyjne metody. Zastosowanie tynku sanitarnego IZONIL® pozwala podczas jednej operacji wyrównać podłoże, nałożyć membranę przeciwwilgociową i na dodatek wykonać ostateczną powłokę elewacji.

Innowacyjna metoda izolowania

Każdy budynek należy chronić przed wilgocią. Z jednej strony wilgoć niszczy materiały, z których budynek jest zbudowany. Z drugiej zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu ludzi korzystających z budynku. Zawilgocone ściany ulegają stopniowej erozji, co osłabia konstrukcję budynku i wymaga częstych, pracochłonnych napraw. Ponadto wilgoć sprzyja rozwojowi szkodliwych dla zdrowia grzybów, powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, a także może być przyczyną chorób. Między innymi z tych powodów należy z jak największą starannością zapewnić budynkom skuteczną hydroizolację.

Najpopularniejsze metody izolowania polegają, w uproszczeniu, na naniesieniu membrany przeciwwilgociowej na wyrównaną powierzchnię materiału konstrukcyjnego. Proces ten wymaga zwykle wyrównania powierzchni, na jaką nanoszony jest preparat izolujący. W kolejnym kroku izolowaną powierzchnię pokrywa się preparatami, które są często wytwarzane na bazie ropy naftowej, co nie jest obojętne dla środowiska naturalnego. Dopiero na tak nałożoną membranę, nanosi się materiał elewacyjny.

Zastosowanie innowacyjnego, ekologicznego, tynku IZONIL® pozwala uprościć proces izolowania do jednej operacji. Wystarczy nanieść tynk na izolowaną powierzchnię, a następnie wyrównać. W ten sposób uzyskujemy w jednym kroku elewację, zabezpieczoną przed wilgocią, wykwitami soli i grzybami. Oszczędność czasu i skuteczność izolacji, stanowią największą zaletę tej innowacyjnej metody.

 

Szybka i skuteczna renowacja zawilgoconych pomieszczeń

IZONIL® ma bardzo szerokie spektrum zastosowań, nie tylko w projektach związanych z wznoszeniem nowych budowli. Właściwości tynku IZONIL® pozwalają stosować go jako materiał wspomagający osuszanie ścian i sufitów. Dzięki innowacyjnemu składowi i strukturze uzyskiwanych tynków, IZONIL® pomaga wodzie przeniknąć na zewnątrz muru. W ten sposób po nałożeniu tynku, uzyskujemy równą i mocną powierzchnię muru, która na dodatek zapewnia odprowadzenie niepożądanej wilgoci. Wykorzystanie metody renowacji z zastosowaniem tynku IZONIL®, sprawia, że po osuszeniu ścian, są one jednocześnie zabezpieczone przed ponownym zawilgoceniem.

Wilgoć w piwnicach czy wyższych kondygnacjach przestaje być kłopotem dzięki innowacyjnej metodzie renowacji z zastosowaniem tynku IZONIL®. Metoda ta pozwala szybko i trwale pozbyć się wody, grzybów i wykwitów z soli.