Masz pytania? Zadzwoń +48 89 625 31 93

Kiedy stosować IZONIL®? Sprawdzi się idealnie w ciężkich i niesprzyjających warunkach.

Brak zabezpieczenia budowli przed działaniem wilgoci może sprawić, że dana konstrukcja nie będzie nadawała się do tego, aby w jej obrębie zamieszkali ludzie. Takiemu czarnemu scenariuszowi można jednak zapobiec. Chorobotwórcza wilgoć, grzyb i pleśń nie rozwinie się, jeśli odpowiednio wcześnie pokryjemy newralgiczne miejsca budowli odpowiednim tynkiem. Zdarza się jednak, że ściana już jest zawilgocona. Na zawilgoconej ścianie pojawiają się plany oraz wykwity, które po pewnym czasie zmieniają się w charakterystyczne wybrzuszenia. W efekcie farba oddziela się od ściany, a tynk zaczyna się osypywać. Taka ściana nie tylko odstrasza wyglądem, ale może również przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych mieszkańców budynku. W takiej sytuacji warto sięgnąć po tynk, który przeznaczony jest nie tylko do suchych, ale również do wilgotnych powierzchni.

 

Łatwość zastosowania

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, charakteryzuje się niezwykle dużą przyczepnością i bardzo łatwym rozprowadzaniem po powierzchni ściany. Dzięki tym cechom w szybki sposób można nim pokryć nawet dużą powierzchnią. Dodatkowo stosowanie tego nowoczesnego rozwiązania pozwala zaoszczędzić pieniądze, bowiem IZONIL® nie spełnia jedynie funkcji tynku. To również sposób na izolację mokrych ścian.

 

IZONIL® – rozwiązanie, które można stosować również w szczególnie niesprzyjających warunkach

IZONIL® sprawdza się wszędzie tam, gdzie inne tynki się nie sprawdzają. Jego formuła została opracowana w taki sposób, aby tynk nie utrudniał dopływu powietrza do zawilgoconej ściany – w wysokim stopniu przepuszcza parę wodną, a zawilgocona ściana może w naturalny sposób wysychać, jednocześnie estetycznie się prezentując. Taki oddychający tynk posiada więc wysokie zdolności renowacyjne. Co ważne, stosując IZONIL® nie ma konieczności nakładania na ścianę dodatkowych warstw izolujących i wyrównujących. Ściany nie trzeba poddawać również dodatkowej impregnacji. IZONIL® z powodzeniem spełnia wszystkie te funkcje. To właśnie te cechy wyróżniają ten produkt na rynku – żadne inne rozwiązanie nie osiąga tak dobrych wyników na tak wielu płaszczyznach.

 

Produkt doceniony przez ekspertów i przez klientów

Nowoczesna hydroizolacja w postaci tynku IZONIL® nie mogła umknąć uwadze ekspertów w dziedzinie budownictwa. Szerokie zastosowanie i niezawodność produktu sprawiły, że marka nagrodzona została Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Budowlanych w Poznaniu. Coraz szersze grono klientów, którzy sięgają po ten produkt, aby poradzić sobie z zawilgoconymi powierzchniami, to kolejny dowód na innowacyjność tego rozwiązania. Nie będzie więc przesadą określenie tego wodoodpornego i w pełni ekologicznego produktu mianem hydroizolacji przyszłości.