Masz pytania? Zadzwoń +48 89 625 31 93

Jakie problemy rozwiązuje IZONIL® i hydroizolacja

Na każdym etapie budowy i remontu niezmiernie ważne jest zabezpieczenie przeciwwilgociowe podłoża. Jest to trudne zadanie i wymaga realizacji w kilku etapach. Konieczne jest również stosowanie szerokiej gamy różnych produktów. Często także stoimy przed problem zaizolowania podłoża, które jest zawilgocone, co dodatkowo utrudnia wykonanie zabezpieczenia przed wodą.

 

Izolacja wilgotnego podłoża

Częstym problemem jest renowacja istniejących budynków, gdzie można spotkać się z zawilgoceniami ścian i podłóg,  Przed aplikacją hydroizolacji czy warstw wykończeniowych, podłoże powinno być suche, bez resztek wilgoci. Jednak w budynkach, które istnieją problem z izolacją często wyklucza możliwość osuszenia podłoża przed naprawą. W tym wypadku świetnie sprawdza się zastosowanie produktu IZONIL®, który może być aplikowany na mokre powierzchnie. Warto zauważyć, że w przypadku zawilgocenia ścian i podłoża, często mamy do czynienia z parciem słupa wody. Większość dostępnych hydroizolacji na rynku wymaga osuszenia podłoża i zlikwidowania problemu parcia wody. IZONIL® dzięki swoim unikatowym właściwościom może być stosowany również w takich przypadkach. Ważną cechą jest paro-przepuszczalność warstwy izolacyjnej, dzięki czemu wilgoć w ścianach może być odprowadzana na zewnątrz.

 

Przyczepność hydroizolacji

Kolejną ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie podłoża, tak, aby zastosowane produkty miały odpowiednią przyczepność. Preparat IZONIL® ma doskonałe właściwości adhezyjne do podłoża, dzięki czemu unikamy w przyszłości problemów z odspajaniem.

 

Uniwersalność produktów do uszczelniania

Warto podkreślić, że nie wszystkie materiały mogą być używane w różnych zastosowaniach. Fundamenty, izolacja w łazienkach czy zbiornikach – każdy przypadek to konieczność zastosowania odmiennych produktów i różnych technologii. IZONIL® jest uniwersalną izolacją, ponieważ można go stosować w każdym z wyżej wymienionych przypadków. Dzięki temu proces aplikacji, zwłaszcza w nowo powstałych budynkach jest znacznie uproszczony. Warto podkreślić, że IZONIL® może być nakładany ręcznie, co jest ważne przy niewielkich obszarach aplikacji, ale również maszynowo, co świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach.

 

Jedna warstwa zamiast kilku

Dzięki temu, że IZONIL® jest tynkiem o właściwościach uszczelniających i impregnujących, nie ma konieczności stosowania kilku warstw. Zazwyczaj konieczne jest stosowanie warstwy izolującej, impregnującej oraz wyrównującej. Ten produkt łączy w sobie wszystkie te właściwości, dzięki czemu czas aplikacji jest krótszy. W znaczny sposób ogranicza również koszty wykonania izolacji i wykończenia. W jednym cyklu roboczym można wykonać pracę, która wcześniej wymagała zastosowania kilku produktów oraz zachowania odpowiedniego czasu między nakładaniem kolejnych warstw.

Dzięki nowej generacji tynku IZONIL® można zabezpieczyć fundamenty, podłogi, ściany, dachy płaskie, tarasy czy balkony. Umożliwia wykonanie prac bez wcześniejszego kosztownego osuszania ścian, dzięki czemu świetnie sprawdza się w renowacji istniejących budynków zniszczonych wodą. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz, a dzięki doskonałym właściwościom fizykochemicznym sprawdza