Masz pytania? Zadzwoń +48 89 625 31 93

IZONIL® – jego zalety i zastosowanie

 Wilgoć może skutecznie przyczynić się do zniszczenia ścian budynku. Prowadzi to niestety do poniesienia wysokich kosztów związanych z m.in. osuszaniem. Na szczęście istnieją nowoczesne tynki, które zabezpieczą powierzchnię przed niszczycielską działalnością wilgoci i nie doprowadzą do powstania chorobotwórczej pleśni. Właśnie do takich rozwiązań zaliczyć można IZONIL®.

 

Czym charakteryzuje się IZONIL®, czyli dlaczego warto wybrać ten produkt?

Specjaliści od lat prześcigają się w opracowaniu idealnego tynku, który spełni dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze zapewni właściwą izolację mokrej powierzchni. Po drugie – tynk nadal pozwoli powierzchni przepuszczać parę wodną, dzięki czemu ściana w naturalny sposób wysycha. Tynk IZONIL® spełnia obydwa wymagania. O jego jakości świadczą nie tylko pozytywne opinie użytkowników, ale również wyróżnienia przyznawane przez ekspertów w dziedzinie budownictwa, którzy tynk IZONIL® docenili za innowacyjny charakter.

Od dobrego tynku oczekujemy nie tylko ochrony przed wilgocią i odporności na ciśnienie wody. Jedną z pożądanych cech jest również dobra przyczepność materiału. Niezależnie od tego, czy tynk IZONIL® nakładany będzie maszynowo czy ręcznie – zawsze charakteryzować się będzie idealną przyczepnością. Klienci decydujący się na to rozwiązanie doceniają również łatwość użycia tynku – zdając się na tynk IZONIL® nie trzeba martwić się o dodatkowe warstwy wyrównujące, izolujące czy o dodatkową impregnację.

Kolejną zaletą produktu jest to, że zapobiega on krystalizacji soli. Zasolenie murów to wynik przemieszczania się wody w strukturze muru. Gdy do czynienia mamy z wysokim stężeniem soli, następuje krystalizacja. Proces zachodzi w porach tynku, co powoduje jego niszczenie, oraz, w efekcie, niszczenie muru. Formuła na bazie której powstał tynk IZONIL® została opracowana w taki sposób, aby krystalizacja soli była niemożliwa. Zarówno tynk, jak i mur pozostają w idealnym stanie i nie ulegają niszczycielskiemu działaniu związków soli. Dodatkowo tynki IZONIL® są odporne na siarkę.

 

Kiedy stosować tynk IZONIL®?

IZONIL® to rozwiązanie na które warto się zdecydować szczególnie w tych pomieszczeniach najbardziej narażonych na wilgoć. Tynk ten doskonale zabezpieczy wały przeciw wodzie gruntowej oraz ściany piwnic. Wykorzystywany bywa również do izolowania takich pomieszczeń domowych jak łazienki (ze szczególnym naciskiem na kabiny prysznicowe). Tego rodzaju tynk doskonale sprawdzi się również podczas prac rekonstrukcyjnych przywróci odpowiednią kondycję ścianom, które już zostały zniszczone przez wodę.

Po tynk IZONIL® warto sięgnąć również przy budowie nowych budynków, bowiem ochroni fundamenty konstrukcji przed działaniem wody gruntowej. Oprócz fundamentów można go wykorzystać również do izolowania ścian domów. Takie zabezpieczenie jest szczególnie ważne w sytuacji powodzi.  IZONIL® z powodzeniem stosuje się również w zbiornikach na wodę i w basenach.