Masz pytania? Zadzwoń +48 89 625 31 93

Czym jest IZONIL® i jak działa?

 

IZONIL® to najnowsza technologia w dziedzinie tynków i izolacji do Twojego domu lub mieszkania. Jeden produkt, który łączy właściwości kilku dotąd stosowanych podczas budowy czy remontów. Z powodzeniem może być użyty w trudnych warunkach. Sprawdzi się tam, gdzie tradycyjne tynki są nieefektywne, albo ze względu na otoczenie nie ma nawet możliwości ich zastosowania. Może być nakładany zarówno ręcznie, jak i maszynowo.

 

IZONIL®  – co to jest?

IZONIL zrewolucjonizuje budownictwo, to prawdziwa hybryda, jako jedyny tynk nie wymaga zastosowania dodatkowej izolacji oraz impregnacji, ponadto nie ma potrzeby zastosowania warstwy wyrównującej – oszczędzi to czas robocizny i zakupu wielu środków.
To wyrób ekologiczny, otrzymany z naturalnych składników (kruszywo łamane o frakcji 0/4, hydrat, wapno, cement, dodatki oraz włókna polipropylenowe), certyfikowany do kontaktu z wodą pitną.  Spełnia wytyczne normy STN EN PP8-1 i wymagania krajowe dotyczące wskaźnika aktywności masowej naturalnych radionuklidów (rozporządzenie nr 350/2006 Z.z.). Preparat posiada certyfikat CE SK 12/06/0052/1306. IZONIL został też doceniony za innowacyjność  na Międzynarodowych Targach Budowlanych w Poznaniu w 2017 roku, nagrodzony Złotym Medalem i otrzymał rekomendację dla ekspertów.

 

IZONIL®  – właściwości

Unikatowa technologia gwarantuje otrzymanie tynku, który tworzy wodoodporną membranę (także przed wodą pod ciśnieniem), ale jednocześnie zapewnia przepuszczalność powietrza. Ta hydrofobowa zaprawa renowacyjna jest łatwa w zastosowaniu i wydajna. Zapewnia doskonałą przyczepność, nawet położona na mokrej powierzchni. Warto wiedzieć, że jest odporna na działanie siarki i zapobiega krystalizacji soli.

 

IZONIL®  – zastosowanie

Produkt służy do zabezpieczenia powierzchni zagrożonych nadmierną wilgocią. Sprawdzi się do tynkowania i impregnacji zarówno w przypadku obiektów nowo budowanych jak i renowacji starszych lub budynków na terenach zalewowych, uszkodzonych już przez wodę.

IZONIL jest odpowiedni do izolacji fundamentów przed wodą gruntową, piwnic, garaży podziemnych, tynków ścian nośnych oraz wewnętrznych ścian i podłóg, dachów płaskich, tarasów, balkonów. Doskonale sprawdzi się pomieszczeniach, które ze względu na swoją funkcję są bardziej narażone na oddziaływanie wody, np. łazienki, prysznice, toalety –umożliwia równoczesną izolację mokrych powierzchni i przepuszczalność pary wodnej, dzięki temu przesiąknięte wilgocią ściany mogą naturalnie schnąć. Zapewnia doskonałą hydroizolację obiektów naturalnie mającym kontakt z wodą – basenów czy innych zbiorników, ale także konstrukcji inżynierskich jak mosty, a także zabezpieczenia wałów przeciwpowodziowych.

 

IZONIL® – sposób użycia

Hydrofobowa zaprawa renowacyjna zapewnia wydajność 7,1 kg/1 m2 (przy zalecanej grubości tynku 5 mm). Oznacza to, że opakowanie o 25 kg wystarczy na pokrycie 3,5 m2 nawierzchni. Nakładać na gładkie, oczyszczone powierzchnie. Powierzchnia zostaje zabezpieczona już w jednym cyklu roboczym, nie ma konieczności nakładania kilku warstw.

Zaprawę należy dodać do wody. Na 1 kg tynku użyć 0,25-0,26 litra wody. Wymieszać ręcznie (5 minut mieszania – 5 minut przerwy – 1 minuta mieszkania) lub w mieszalniku (10 minut). Czas przyrządzenia to 3-4 godziny. Zaleca się zastosować siatkę z włókna szklanego 5×5 mm, 140-145 g/m2. Aplikacja ręczna lub mechaniczna. Wykonując rekonstrukcję ścian pokrytych pleśnią lub wilgocią, zachodzi konieczność usunięcia zaatakowanej zaprawy.

Sprzedaż w opakowaniach 25 i 40 kg.